НОВО РОЧИШТЕ ЗА НАСТАНИТЕ ОД 27-МИ АПРИЛ

/

Денеска сведочат  Михаил Младеновски и Сашко Коцевски, пренесува Канал 5.

Застапник на обвинението е Вилма Русковска.Обвинети за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста  се поранешниот собраниски спикер, Трајко Вељановски, поранешните министри   Миле Јанакиески, Спиро Ристовски и Владимир Атанасовски.Претходна статија

Ф. ПЕТРОВСКИ: НИКОЈ НЕ КОМЕНТИРА КОЈ ГИ СНИМА НОВИТЕ БОМБИ И КОЈ ЌЕ ОДГОВАРА ЗА КРИМИНАЛОТ ВО КОЈШТО СЕ ВМЕШАНИ СИТЕ

Следна статија

МИГРАНТИ ПАДНАЛЕ ВО ЈАМА КРИЕЈЌИ СЕ ОД ГРАНИЧНАТА ПОЛИЦИЈА ВО БИХ

Најново од Вести