|

Облачно време со температура до 12 степени

Времето денеска ќе биде умерено облачно со умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 3, а максималната ќе достигне од 7 до 14 степени.

Во Скопје умерено облачно со слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 1, а максималната ќе достигне до 12 степени.Слични Објави