OБВИНИТЕЛКАТА ЛЕНЧЕ РИСТОСКА: СЈО Е СЀ УШТЕ ЖИВО

//

Обвинителката Ленче Ристоска пред почетокот на денешното судско рочиште за предметот „Талир” рече дека СЈО е сè уште живо.

На прашањето дали се прави попис на предметите во специјалното јавно обвинтелство и што ќе се случи со обвинителите и истражителите, рече дека за сите прашања поврзани со предметите ќе испратат соопштение во текот на денот.

Претходна статија

ВО ЖИВО ОД БЕРЛИН: ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА МНР МАС И ДИМИТРОВ

Следна статија

2000 ЕВРА КАЗНА ЗА АДВОКАТ КОЈ ЈА НАРЕКОЛ ЛАЛИЧИЌ SWAROWSKI СУДИЈА

Најново од Вести