2000 ЕВРА КАЗНА ЗА АДВОКАТ КОЈ ЈА НАРЕКОЛ ЛАЛИЧИЌ SWAROWSKI СУДИЈА

/

Адвокатот Асмир Алиспајиќ е казнет 2000 евра со решение од скопскиот Кривичен суд, поради објавен статус на неговиот личен профил на Фејсбук, во кој пишува дека „Swarowski судија Софија Лаличиќ дно од судија“.

Решението за казната Алиспаијќ го објави на Фејсбук, пишувајќи дека „Swarowski судството продолжува“.Претходна статија

OБВИНИТЕЛКАТА ЛЕНЧЕ РИСТОСКА: СЈО Е СЀ УШТЕ ЖИВО

Следна статија

МЕДИЦИНСКИ ПЕРСОНАЛ ОД ГРАДСКА НАПАДНАТ НОЌЕСКА ПОСЛЕ ПОЛНОЌ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да