МЕДИЦИНСКИ ПЕРСОНАЛ ОД ГРАДСКА НАПАДНАТ НОЌЕСКА ПОСЛЕ ПОЛНОЌ

//

Медицински персонал, меѓу кои лекари, сестри и болничари од Градската болница „Св. Климент Охридски“ ноќеска, два часа после полноќ, биле нападнати од група луѓе.

За деталите и мотивите за нападот МВР најавува соопштение за текот на денов. Неофицијално, во инцидентот има приведени лица.Претходна статија

2000 ЕВРА КАЗНА ЗА АДВОКАТ КОЈ ЈА НАРЕКОЛ ЛАЛИЧИЌ SWAROWSKI СУДИЈА

Следна статија

ДЕДО ПАДНАЛ ВО 22-КА И ТЕШКО СЕ ПОВРЕДИЛ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да