ОДЗЕМЕНИ 9.000 КИЛОГРАМИ ПИПЕРКИ ОД НЕРЕГИСТРИРАНИ ОТКУПУВАЧИ ВО ПРИЛЕПСКО

//

Девет илјади килограми пиперки „куртовска капија“ се одземени од нерегистрирани откупувачи при инспекциските контроли на Инспекторатот за земјоделство спроведени во прилепскиот регион.

Од Инспекторатот денеска информираа дека на нерегистрираните откупувачи им се изречени и глоби согласно законските прописи.

Контролите се направени деновиве во соработка со Регионалната управа на Министерството за внатрешни работи од Битола и полициската станица во Прилеп. 

Претходна статија

ШУМСКИ ПОЖАР ВО ПРИЛЕПСКИОТ РЕГИОН

Следна статија

ПОЛИЦИЈАТА АПСЕШЕ НАРКОДИЛЕРИ НИЗ СКОПЈЕ, УАПСЕН И МАЛОЛЕТНИК

Најново од Вести