ОХРИЃАНКА ПРИЈАВЕНА ЗА ИСЧЕЗНАТА ПРОНАЈДЕНА ПОЧИНАТА

//

Жител на охридското село Велгошти вчера околу пладне во СВР Охрид пријави дека недалеку од селото, во месноста „Чурила“, забележал починато лице.

-По извршениот увид, констатирано е дека станува збор за Д.Н.(80) од с.Велгошти, која на 07.03.2020 била пријавена за исчезната. По извршен преглед од лекар патолог било констатирано дека нема траги на насилство и дека се работи за природна смрт, информираат од СВР Охрид.Претходна статија

ГДУ: ПЛАТИТЕ НА ПРАТЕНИЦИТЕ, МИНИСТРИТЕ И ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ДА СЕ НАСОЧАТ КОН ЗДРАВСТВЕНИОТ СИСТЕМ

Следна статија

ТВИТЕР ГО БЛОКИРА АКАУНТОТ НА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА ВЕНЕЦУЕЛА ОДГОВОРНА ЗА БОРБАТА ПРОТИВ КОВИД-19

Најново од Вести