КАНСКИОТ ФЕСТИВАЛ Е ОДЛОЖЕН ЗА КРАЈОТ НА ЈУНИ

Канскиот филмски фестивал е одложен и наместо во мај ќе се одржи кон крајот на јуни, соопштија вечерва организаторите.

Еден од најголемите филмски фестивали во светот требаше да се одржи од 12 до 23 мај.

Организаторите во соопштение велат дека разгледувале неколку датуми за фестивалот, вклучително и крајот на јуни.Претходна статија

„АРС ЛАМИНА“ ДОНИРА КНИГИ ЗА БИБЛИОТЕКАТА ВО „СОС ДЕТСКО СЕЛО МАКЕДОНИЈА“

Следна статија

ОБЈАВЕН ПРЕВОД НА КНИГАТА „КРАЛ К’ЗИ“ ОД ГЛИША ЕЛЕЗОВИЌ

Најново од Култура