ОЈО СКОПЈЕ ГИ РАЗСВЕТЛУВА ПРИЧИНИТЕ ЗА СМРТТА НА ВЛАТКО ИЛИЕВСКИ

//
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје работи на расветлување на причините за смртта на машко лице, чие безживотно тело беше пронајдено доцна синоќа во автомобил на улица „Трета македонска бригада“ во Скопје. Според првичните информации, кај починатото лице не биле видливи траги на насилство.

Јавниот обвинител издаде Наредба за обдукција на починатиот, како и насоки за прибирање траги пронајдени на лице место на кои ќе претстои вештачење. Возилото е запечатено и исто така е предадено на вештачење. Се преземаат сите дејствија за да се утврдат причините за смртта, стои во соопштението на ОЈО Скопје.

Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: ЗАЕВ И НАНЕСЕ ТРАЈНА ШТЕТА НА МАКЕДОНИЈА И НЕЈЗИНАТА МЕЃУНАРОДНА РЕПУТАЦИЈА

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ СО ПРОТЕСТЕН МАРШ ВО СТРУМИЦА

Најново од Вести