Орбан: Бегалците се муслимански освојувачи

//

Според Орбан, приливот на муслиманско население ќе доведе до појава на “паралелни општества” во државата.   “Ние не ги сметаме овие луѓе за муслимански бегалци. НИе ги сметаме ги за муслимански напаѓачи  освојувачи”, рече Орбан пред изданието Welt. Тој, исто така, ги повика водачите на водечките европски земји да ја почитуваат Унгарија… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Втор ден Божиќ: Православните христијани го слават празникот Собор на Пресвета Богородица

Следна статија

Косовците масовно „за“ демаркацијата, „не“ за укинувањето на Специјалниот суд

Најново од Вести