Орце Камчев нема да ја помине Новата Година во Шутка, но за притворот Апелација ќе одлучува следната недела

/

Апелација за барањето за ослободување од притвор на обвинетиот  Орце Камчев ќе одлучува следната недела, но тој Новата година нема да ја дочека во Шутка, туку во приватна болница. Камчев е пренесен во болница вчера поради болки во абдоменот,  а со согласност со докторот во затворот и судијата Илија Трпков, објави Алсат.

Од болницата Систина за Алсат велат дека како приватна клиничка болница ја почитуваат приватноста на своите пациенти и нема да ја коментираат здравствената состојба на пациентите, ниту пак нивниот идентитет.

Пред два дена, како што е познато, од затворот во Шутка излезе Сашо Мијалков, откако Апелација одлучи да му го прекине притворот и да го пушти на слобода.

Претходна статија

Џафери : Со дијалог треба да ги надминеме разликите со Софија

Следна статија

Нова кривична пријава против ексдиректорот на Агенцијата за храна и ветеринарство

Најново од Вести