| |

Османи: Силно го осудувам убиството на полицаец на северот во Косово

Македонскиот министер за надворешни работи, Бујар Османи преку социјалната мрежа „Икс“ (Твитер), изрази осуда за убиството на полицаец во Косово.

„Силно го осудувам убиството на полицаец на северот на Косово. Моето срце е со неговото семејство и колегите“, напиша Османи.

Порача дека изразува целосна поддршка за сторителите да бидат изведени пред лицето на правдата.

„Актите на насилство нема да ја поткопаат стабилноста на Косово. Безбедноста на граѓаните на прво место“, додаде Османи.

I strongly condemn the killing of a police officer in north of R.Kosovo. My heart goes out to his family & colleagues. Full support for justice bringing perpetrators of a this heinous act to justice. Acts of violence won’t undermine Kosovo’s stability. Citizens’ safety first.

— Bujar Osmani (@Bujar_O) September 24, 2023

Слични Објави