Ковачевски на вонреден самит на НАТО

//

Премиерот Димитар Ковачевски денеска и утре е во работна посета на Брисел каде што ќе учествува на Вонредниот самит на шефови на држави и влади на НАТО.

Како што соопшти владината прес-сужба, премиерот Димитар Ковачевски утре, на Северноатлантскиот совет на шефови на држави и влади, ќе биде приружуван од министерот за надворешни работи Бујар Османи, министерката за одбрана Славјанка Петровска и постојаниот претставник на земјава во НАТО, амбасадорот Дане Талески.

Извор: Zoom. mkПретходна статија

Арсовски: Нема Украинци кои во Македонија побарале статус на бегалец

Следна статија

Путин бара „непријателските земји“ за рускиот гас да плаќаат во рубљи

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да