ОТИШОЛ ИЗДРОГИРАН НА ЧАС, ПА МУ СЕ СЛОШИЛО

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 22-годишно лице од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 16 ноември минатата година во Охрид, ученик во ОЕМУЦ на друг ученик му дал да конзумира рачно изработена цигара, која претходно ја набавил од пријавениот.

По ова, двајцата се вратиле на настава, по што на ученикот што ја конзумирал дрогата му се слошило и била побарана лекарска помош, соопшти МВР.