Отворање „Алеја на Украина“ во центарот на Скопје

/

Во центарот на Скопје, на ул. „Никола Кљусев“, денеска ќе биде отворена „Алеја на Украина“.

Амбасадата на Украина во Скопје соопшти дека ќе биде отворена и изложба која ќе го покаже уништеното културно наследство на Украина.

Алејата ќе ја отворат градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, амбасадорката на Украина, Лариса Дир, и претседателот на Здружението на Украинците, Олександр Урбанович.Претходна статија

Продолжува дебатата за предлозите за уставни судии пред матичната собраниска комисија

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: Половина милијарда евра ќе се потрошат за струја

Најново од Вести