П.КОЛЕВ: СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВАТА НА ЗАГИНАТИТЕ ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА

Вести Истакнато Македонија

Претседателот на ГДУ, Петар Колев изрази сочувство до семејствата на загинатите во автобуската несреќа која што се случи вчера кај село Ласкарци , во која животот го загубија 14 лица.