ПАЦОЛИ ОЧЕКУВА МОРИНА ДА СЕ ВРАТИ ВО КОСОВО

/

Министерот за надворешни работи на Косово Беџет Пацоли очекува поранешниот припадник на УЧК, кој на 24 јули, беше уапсен од македонската полиција на граничниот премин Блаце, наскоро да биде пуштен од притвор и да се врати во Косово, јави дописникот на МИА од Приштина.

Пацоли преку објава на својата страница на Фејсбук ирази задоволство поради вчерашната одлука на надлежниот суд во Северна Македонија да го одбие барањето на Србија за екстрадикција на Морина.

Претходна статија

ЗАЕВ: ОТКАКО ГО ПОТПИШАВМЕ ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА ТРГОВСКАТА РАЗМЕНА МЕЃУ ДВЕТЕ ЗЕМЈИ РАСТЕ

Следна статија

БЕЗ СТРУЈА ДЕЛОВИ НА КАРПОШ, ЧАИР И КИСЕЛА ВОДА

Најново од Вести