ЗАЕВ: ОТКАКО ГО ПОТПИШАВМЕ ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА ТРГОВСКАТА РАЗМЕНА МЕЃУ ДВЕТЕ ЗЕМЈИ РАСТЕ

//

Откако го потпишавме Договорот со Бугарија, имаме раст на трговската размена од 8,2 отсто во 2018, како и раст на извозот од 4,1 отсто во 2019 во периодот јануари-мај, напиша премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил.

Договорот за пријателство со Бугарија беше потпишан на 1 август 2017 година, а Заев, заедно со бугарскиот премиер Бојко Борисов на почетокот на  овој месец ја одбележаа двегодишнината од потпишувањето на Договорот.

Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ ГО БРАНИ В. Д. ДИРЕКТОРОТ НА ЦЕНТРАЛЕН: СТОТИЦИ ВРАБОТЕНИ ПО РАМКОВЕН НЕ ОДАТ НА РАБОТА, НО ЗА НИВ НЕМА СЛУЧАИ

Следна статија

ПАЦОЛИ ОЧЕКУВА МОРИНА ДА СЕ ВРАТИ ВО КОСОВО

Најново од Вести