ПАПАТА ФРАНЦИСК ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА

Поглаварот на Римокатоличката црква Папата Франциск во разговор со италијанската ТВ куќа „Canale 5“ изјавил дека вакцинацијата против коронавирусот треба да биде задолжителна за сите.

loading...

Тој ја информира јавноста дека и самиот тој си закажал термин за вакцинација.

„Следната недела ќе започне вакцинирањето овде во Ватикан и јас закажав термин, мораме тоа да го направиме“, вели папата Франциск.loading...