ПЕЛИСТЕР ОД ПРВИОТ ШЕШИР, КУМАНОВО ОД ВТОРИОТ ЌЕ ГИ ЧЕКА ПРОТИВНИЦИТЕ ВО ЧЕЛИНЏ КУПOТ

Женските екипи на Пелистер и Куманово се двата македонските претставници меѓу 30-те екипи што ќе играат во Првото коло во Челинџ Куп претстојнава сезона. Во 1/8 финалето продолжуваат 15 и екипата на Гран Канарија, единствената што е директно пласирана меѓу 16-те најдобри.

Пелистер е во првиот, Куманово е во вториот шешир. Нема полидиригирана ждрепка, што значи дека на 17 јули, можат да играат и меѓусебе, ако така сака среќата.

Извор: Sportski.mk

Претходна статија

МИЛАН И ОФИЦИЈАЛНО ИМА НОВ СОПСТВЕНИК!

Следна статија

СДСМ: ПОКАНАТА ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО Е ИСТОРИСКИ УСПЕХ, МАКЕДОНИЈА ОДИ НАПРЕД!

Најново од Спорт