ПЕНДАРОВСКИ НЕМА ДА ГО АМНЕСТИРА ЗАЕВ АКО НАПРАВИЛ КРИМИНАЛ

//

Претседателот на Р. Македонија, Пендаровски во неделното интервју за Радио Слободна Европа, изјави дека и покрај забелешките на ВМРО-ДПМНЕ, дека помирувањето подразбира амнестија за Зоран Заев и неговите блиски соработници, ако сториле криминал, тоа не е така.

Пендаровски е дециден дека нема никаква намера денес или во следните 5 години , да го амнестира Заев или било кој од неговите блиски соработници ако тие го прекршиле законот.

Целото интервју можете да го видите овде.Претходна статија

ВО ОХРИД ЗАПЛЕНЕТИ ЛУКСУЗНИ ВОЗИЛА, ГЛИСЕРИ, МОТОРИ, СКУТЕРИ, СОПСТВЕНОСТ НА ЗОКИ КИЧЕЕЦ

Следна статија

АДВОКАТКАТА СУЗАНА ЈОШЕВСКА БАРА РУСКОВСКА ДА ГИ ОТВОРИ КАРТИТЕ ЗА КОЛЕГИТЕ ОД СЈО

Најново од Вести