| |

Петков доцна синоќа разговарал со коалицијата за евроинтеграцијата на РС Македонија

Почетокот на преговорите со ЕУ на РС Македонија и кандидатите за гувернери на Бугарската народна банка, биле разгледувани доцна синоќа на коалиционен совет во бугарската влада, јавува БГНЕС.

Премиерот Петков се состанал со коалицијата за да разговараат за европската интеграција на РС Македонија и за кандидатите за гувернер на БНБ- Љубомир Каримански и Андреј Ѓуров. Нема информација какви одлуки се донесени на синоќешниот состанок.Слични Објави