ПО ФИРМИТЕ НА КАМЧЕВ, СЈО ВЛЕЗЕ И ВО „ПЕЛИСТЕРКА“

Вести Истакнато Македонија

Со судска наредба, обвинители од Специјалното обвинителство заедно со инспектори од Одделот за организиран криминал и корупција во МВР утринава влегле да вршат претрес и во компанијата „Пелистерка“, во рамки на истрагата за финансиски криминал во фирмите на бизнисменот Орце Камчев, потврди СЈО, додавајќи дека е влезено во фирми на повеќе лица.

Камчев предходно беше повикан во СЈО, не открија во кое својство или за кој случај.