| |

ПО ВТОР ПАТ НАМАЛЕНА КАЗНАТА НА ПИЈАНИОТ ВОЗАЧ ШТО ЈА ПРЕГАЗИ ФРОСИНА КАЈ УНИВЕРЗАЛНА САЛА

Апелациониот суд ја намали казната на 3 години затвор за 29-годишниот Љубиша Видојковиќ, кој во април 2015 година, на пешачки премин кај Универзална сала ја прегази студентката Фросица Цековска, пренесува Телма.

Првично, Кривичен суд го осуди на 6 и пол години затвор, но Апелација го врати процесот и ја поништи пресудата. (Повеќе)Слични Објави