ПОЧИНА ПОРАНЕШНИОТ ПРАТЕНИК ВЛАДИМИР ГОЛУБОВСКИ

/

Денеска во 74-та година од животот, почина Владимир Голубовски, пратеник во првиот состав на Парламентот. Тој е роден во 1946 година во Скопје, дипломирал електро-технички науки, пренесува Фокус.

Беше претседател на ВМРО-ДП и во деведесеттите години се залагаше за создавање на првата самостојна македонска држава.

Претходна статија

МОЖЕБИ НЕМА ДА БИДЕ ПОТРЕБНА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ, ГЕРМАНСКИТЕ НАУЧНИЦИ ПРЕД ГОЛЕМО ОТКРИТИЕ

Следна статија

ПЕНТАГОН: КОВИД-19 НЕ Е СОЗДАДЕН ВО ЛАБОРАТОРИЈА

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи