ПОЧНА СКОПСКИ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ

Двајца култни гитаристи од САД – Дејвид Торн и Фред Фрит со неговото трио во Националната опера и балет (НОБ) синоќа го отворија Скопски џез фестивал, кој ќе трае до недела.

На отворањето дојдоа низа јавни личности од разни области на живеењето во земјава, меѓу кои и гитаристот Влатко Стефановски.Претходна статија

ПРВО МЕСТО ЗА АЛЕКСАНДАР ЕФТИМОВСКИ НА БИЕНАЛЕ НА СКУЛПТУРА ВО ШПАНИЈА

Следна статија

ДЕВЕДЕСЕТ ГОДИНИ ОД ПРВАТА ТЕАТАРСКА ПРЕТСТАВА ВО КАВАДАРЦИ

Најново од Култура