ПОЛИЦИЈАТА ПРОНАЈДЕ РИБАРСКИ МРЕЖИ СО ПАСТРМКА НА 4000 МЕТРИ ОД БРЕГОТ НА ЕЗЕРОТО

//

На 01.07.2019 година, во периодот од 09.00 до 14.00 часот, при вршење на патролна дејност во водите на Охридското езеро, на околу 4000 метри од брегот на езерото, полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор „Охридско езеро“ пронашле рибарски мрежи со риба пастрмка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна статија

ТЕТОВЕЦ СО „ГОЛФ“ ИЗЛЕТАЛ ОД ПАТОТ, ТРИ ЛИЦА ЗАВРШИЛЕ ВО БОЛНИЦА

Следна статија

В ЧЕТВРТОК ПОЧНУВА ФЕСТИВАЛОТ SUMMERLAND”2019

Најново од Вести