ПОСКАПУВААТ БЕНЗИНИТЕ И ДИЗЕЛОТ

/

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 е 68,50 денари, на ЕУРОСУПЕР БС -98 е 70 денари, ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) ќе се продава за 60, а Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) по 59,50 за литар.

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 1,50 денар/литар, додека малопродажните цени бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 1,00 денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголемува за 0,800 ден/кг и ќе изнесува 35,243 денари за килограм.

Претходна статија

(ВИДЕО) НАТО ВЕЖБА ДЕСАНТ, ВОЕНА ОПРЕМА ПОМИНУВА НИЗ БУГАРИЈА

Следна статија

ТРИЕСЕТИНА ДЕЦА ОД КУМАНОВСКА ГРАДИНКА ЗАВРШИЈА ВО БОЛНИЦА, МОЖНО ТРУЕЊЕ СО ХРАНА

Најново од Вести