|

Пожар во „Ист Гејт“, вклучени алармите

Пожар избувна претпладнево во трговскиот центар „Ист Гејт“ во Скопје.

Според првичнните информации, пожарот избувнал во еден од рестораните во трговскиот центар, а три противпожарни возила биле испратени на терен.

Повеќе детали се очекуваат во текот на денот.

Слични Објави