ПОЗНАТ БУГАРСКИ НОВИНАР ГО ИЗГУБИ ЖИВОТОТ ПО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА

/

Познатиот бугарски новинар Милен Цветков почина по сообраѓајна несреќа во Софија, јави Нова ТВ.  Според првичните информации, новинарот бил во автомобил и чекал на црвен семафор кога џип се удрил во неговиот автомобил со голема брзина.

Новинарот се здобил со повеќе повреди и починал на патот кон болницата, јавуваат телевизиите.

Нова Тв јави дека е уапсен 22-годишниот возач кој ја предизвикал сообраќајката, а тестовите направени од полицијата покажале дека возачот употребил амфетамин и марихуана.Милен Цветков беше долгогодишен водител на утринската програма на Нова Тв Здраво Бугарија и автор и водител на емисијата „Часот на Милен Цветков“ на истата тв куќа.

Претходна статија

МВР ПРИВЕДЕ 92 ЛИЦА ЗАРАДИ НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

Следна статија

БРИТАНСКИ ПОЛИЦАЈЦИ ДОБИЛЕ УРНЕБЕСЕН ОДГОВОР ОД СТРАНА НА МОТОЦИКЛИСТ ШТО ВОЗЕЛ СО ПОВЕЌЕ ОД 200 КМ ВО ЧАС

Најново од Вести