Пратеник од партијата на Борисов: Бојко Борисов не е уапсен- во неговиот дом се врши претрес

/

Пратеникот од редовите на ГЕРБ Никола Николов објави дека поранешниот бугарски премиер Борисов не е уапсен туку во неговиот дом се врши претрес, јавува БГНЕС.

„Десет полицајци се во домот на Борисов во Банќа и вршат претрес. Не е вистина дека се уапсени и други членови на ГЕРБ“, вели Николов.Според информации од истрагата во домот на Севдалина Арнаудова е откриен џип кој што се води во сопственост на фирмата Аркад, која го гради гасоводот турски тек преку територијата на Бугарија.Претходна статија

Уапсен поранешниот премиер на Бугарија Бојко Борисов

Следна статија

(Видео) Приврзаници на Бојко Борисов се собраа пред неговиот дом во Банкја

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да