(Видео) Приврзаници на Бојко Борисов се собраа пред неговиот дом во Банкја

//

Приврзаници на поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов се собраа пред неговиот дом во Банкја.

Во толпата има и пратеници на политичката партија ГЕРБ. Поранешниот министер за здравство на Бугарија Стојчо Кацаров соопшти дека Борисов се наоѓа внатре во својата куќа.Претходна статија

Пратеник од партијата на Борисов: Бојко Борисов не е уапсен- во неговиот дом се врши претрес

Следна статија

Бојко Борисов однесен во полиција

Најново од Вести