Бојко Борисов однесен во полиција

//

Бојко Борисов е однесен во полициска станица во Младост, не е познато дали е однесен за испитување или со мерка 24 часовен притвор, јавуваат бугарските медиуми.

Приврзаниците на ГЕРБ и целата пратеничка група на партијата се упатија кон полициската станица каде што се наоѓа Борисов. Од обвинителството велат дека полициската акција не е координирана со нив.Претходна статија

(Видео) Приврзаници на Бојко Борисов се собраа пред неговиот дом во Банкја

Следна статија

Петков за апсењето на Борисов: Никој не е над законот- во тек е проверка на европското Обвинителство

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да