Приведен крадец во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

/

Полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода вчера во 17:55 часот на булевар „Борис Трајковски“ во Скопје, го лишиле од слобода Б.М. (22) од Кочани. Тој бил фатен веднаш по извршување кражба од продажен објект лоциран на истиот булевар и кај него биле пронајдени одземените предмети, кои биле вратени на сопственикот.

Како што информираат од МВР, лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.Претходна статија

МВР доби седум нови возила за Одделот за специјални полициски операции

Следна статија

Бугарскиот службен премиер најавува решителен одговор за мигрантскиот притисок врз државата

Најново од Вести