ПРИВЕДЕН ПРИЛЕПЧАНЕЦ ЗА КРАДЕЊЕ ДРВА

//

На 15.08.2019 во 18,00 часот во атарот на с.Степанци извршена е контрола на возило марка „Лада“ без регистарски таблици, управувано од Е.Ќ.(20) од Прилеп,  во кое имало огревни дрва без документација. Возилото со товарот и моторна пила се одземени, а возачот и неговиот сопатник И.Ќ.(21) се приведени во Полициската станица – Чашка. По документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.Претходна статија

САШЕ ПОЛИТИКО: АКО СЕ НАЈДЕ НЕКОЈА БУДАЛА ДА ИМ ДАДЕ ПАРИ НА ОЛУМЧЕВ И БАЧЕВ, КАДЕ ЛИ ЌЕ НИ БИДЕ КРАЈОТ

Следна статија

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: ЈАНКО БАЧЕВ СЕ ОБИДУВА ДА ГО ЗАПАЛИ ЗНАМЕТО НА ЕУ

Најново од Вести