ПРИВЕДЕНА СКОПЈАНКА ПОРАДИ НАПАД НА ПОЛИЦАЈЦИ

/

Четириесет и четиригодишна жена од Скопје синоќа била приведена во Карпош бидејќи се однесувала агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

По целосно расчистување на случајот ќе следи соодветен поднесок.Претходна статија

„ГРАФИТИ ФЕСТ“ ВО КУМАНОВО

Следна статија

АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ СО РЕАКЦИЈА ЗА СРЕДБАТА ПЕНДАРОВСКИ – МИЦКОСКИ

Најново од Вести