Приведена жена која утрово запали возило во Делчево, снимена е од надзорна камера

/

Шеесет и две годишна жена од Делчево е приведена по опожарување на возило кое утрово се случи на булевар „Македонија” во Делчево, пренесува Слободен печат.

По опожарувањето на возилото, до полицијата доставена е видео снимка од надзорна камера, по што е приведена шеесет и двегодишната (Н.Д), која била забележана на снимките од камерата во близина на возилото, кое потоа почнало да гори.

Против сторителот, по разгледување на случајот, од полицијата најавија дека ќе биде превземен соодветен поднесок.

Веднаш по пожарот, штој е пријавен утрово околу 03:45 часот, на лице место со едно возило интервенираше екипа на ТППЕ Делчево.

Пожарот прв го забележал случаен минувач, кој вели дека најпрво слушнал експлозија, по што возилото почнало да гори. Пожарот го пријавил до Територијалната противпожарна единица, чија дежурна екипа интервенирала со едно возило.-Интервениравме на задниот дел од возилото, пожарот бргу го изгасивме и не дозволивме негово ширење на другиот дел од возилото, велат од ТППЕ Делчево.

Засега не е позната причината за пожарот.Претходна статија

Д-р Даниловски: Новиот сој на Ковид ќе ја полни статистиката додека не „прегори“, нов бран во зима

Следна статија

Муареми: Доколку Русковска располага со сознанија и информации нека поднесе обвинител акт

Најново од Вести