Продолжуваат протестите пред Владата против францускиот предлог

/

Вечерва продолжуваат протестите против францускиот предлог пред Владата.

Иако времето е врнежливо, сепак мал дел на граѓани повторно дојдоа пред Владата и порачуваат „Никогаш Северна, само Македонија“, „Бугари“, „Предавници“.

Видеото можете да го погледнете овде.Претходна статија

Средба на координаторите во Собранието во присуство на претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел

Следна статија

Шарл Мишел: Верувам дека времето е сега, се надевам дека нема да ја пропуштите можноста за чекор кон иднината

Најново од Вести