ПРОПАДНА МАШИНА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕ

(Фото: СДК.МК)

loading...

Машина за чистење пропадна утрово на Плоштадот Македонија во Скопје. Како што кажуваат работниците за САКАМДАКАЖАМ.МК, машината одеднаш се превртела и огромна дупка се направила на плочникот. За среќа, нема повредени.

„Повикана е екипа на Министерството за внатрешни работи да изврши увид. Ова е резултат на неквалитетна изведба на плоштадот во времето на претходната власт во Градот. Не дај боже, може и граѓани да се повредат“, велат од Град Скопје.


loading...

Целиот напис прочитајте го овде.