ПРОПАДНА МАШИНА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕ

//

(Фото: СДК.МК)

Машина за чистење пропадна утрово на Плоштадот Македонија во Скопје. Како што кажуваат работниците за САКАМДАКАЖАМ.МК, машината одеднаш се превртела и огромна дупка се направила на плочникот. За среќа, нема повредени.

„Повикана е екипа на Министерството за внатрешни работи да изврши увид. Ова е резултат на неквалитетна изведба на плоштадот во времето на претходната власт во Градот. Не дај боже, може и граѓани да се повредат“, велат од Град Скопје.Целиот напис прочитајте го овде.

Претходна статија

ОБЕЛОДЕНЕТИ НАЈНОВИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ИЗВЕШТАЈОТ НА СЗО

Следна статија

СДСМ: МИЦКОСКИ И ВМРО-ДПМНЕ НЕ ГО ЧЕСТИТАА ПРИЕМОТ ВО НАТО, НИТУ ПРВАТА ГОДИШНИНА

Најново од Вести