Пукање на плажа во Албанија, убиени четири лица

/

Во вооружен суди на плажа во Велипоја на северот на Албанија, се убиени четири лица, а четири ранети, јавуваат медиумите од Албанија.

Некои медиуми објавија дека причина за вооружениот инцидент била поставување на лежалки на плажата помеѓу два хотела, оддалечени 50 метри еден од друг.

Инцидентот се случил после полноќ, а жртвите се на возраст од 20 до 59 години.Четирите ранети лица исто така се претпоставува дека учествувале во судирот. Овој инцидент предизвикал шок и неверување кај граѓаните пред туристичката сезона, и дека влијаат на имиџот на земјата.

Претходна статија

Филипче: Пристигнаа првите вакцини „Синовак“, попладне останатите

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е неписмен, затоа имаме сиромаштија

Најново од Вести