ПУКАЊЕ ВО САД-НАЈМАЛКУ ТРИ ЛИЦА СЕ ПОВРЕДЕНИ

/

Најмалку три лица се повредени денеска во пукотница во супермаркетот Волмарт во источен Арканзас, соопшти полицијата.

Инцидентот се случил во Форест Сити, 135 километри источно од Литл Рок, изјави локалниот портпарол на полицијата.Засега не е познато колку се сериозни повредите на ранетите, ниту дали напаѓачот е уапсен.Претходна статија

ЗАМЕНИЧКАТА НА МИЗРАХИ ЈА ПРАША ТЕХНИЧКАТА МИНИСТЕРКА ДАЛИ ЗАРАДИ ПОЛИТИЧКИ ПОЕНИ ГО ОТКРИЛА СЛУЧАЈОТ СО ТРУДНОТО ДЕТЕ ОД КОЧАНИ

Следна статија

МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА И ДУИ ДЕМАНТИРААТ ДЕКА ДЕСКОСКА И ЏАФЕРИ ГО „ЧЕШЛААТ“ ПРЕДЛОГ ЗАКОНОТ ЗА ЈО

Најново од Вести