|

РАМУШ ХАРАДИНАЈ СЕ ОТКАЖА ОД ПРАТЕНИЧКАТА ФУНКЦИЈА, ГИ КАЖА И ПРИЧИНИТЕ (ФОТО)

Косовскиот премиер во оставка, Рамуш Харадинај преку статус објавен на „Фејсбук“ информира дека нема да биде пратеник во новиот собраниски состав.

Харадинај рекол дека неговото место ќе им го препушти на колегите, а ќе продолжи да биде на чело на Алијансата за индина на Косово и според него Алијансата има потреба за реформи, јавува Зери., јавува Слободен печат.

Целиот напис прочитајте го овде.Слични Објави