| |

„РЕКЕТ“ ВЛЕГУВА ВО НОВА ФАЗА- ДЕНЕСКА СЕ ИЗВЕДУВААТ МАТЕРИЈАЛНИ ДОКАЗИ

Денеска продолжува судењето за случајот „Рекет“, а ќе бидат изнесени доказни материјали од страна на Обвинителството за организиран криминал.

Вчера првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски рече дека сака да ја пријави обвинителката Вилма Рускоска за корупција тешка 4 милиони евра.

Судскиот процес се води против Бојан Јовановски и Катица Јанева, а денеска влегува во нова фаза.

Вчера беше последното рочиште а сведочеа четири нови сведоци.Слични Објави