РКЕ и денеска ќе носи нова одлука за цената на нафтените деривати

/

 Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) и денеска ќе донесе нова одлука за цената на нафтените деривати.

– Предусловите се исполнети, изјави портпаролката на РКЕ, Марина Узунов.

РКЕ вчера ја зголеми цената на мазутот за 1,411 денари за килограм, а цените на другите деривати останаа непроменети.Согласно последната одлука на РКЕ, Мазутот М-1 НС денеска се продава за 51,455 денари за килограм, цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 и понатаму остана 98,5 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС-98 се уште се продава за 101, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) за 100, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 98,5 денари за литар.Претходна статија

СДСМ: Подготвени сме за продолжување на европскиот пат, во ЕУ како Македонци со заштитен идентитет

Следна статија

Владата на Австрија подготвува укинување на карантин

Најново од Вести