РУСИЈА СЕ ЗАТВОРА: ВЕЌЕ НЕМА ДА ПРИМА ЛЕТОВИ ОД СТРАНСТВО

/

Русија од вечерва ги прекинува сите летови за враќање на Руси и странци во Русија, објавија локални медиуми повикувајќи се на извор од една од најголемите авиокомпании.

Изворот тврди дека Федералната агенција за авијација веќе испратила соодветната телеграма до авиокомпаниите.

Во меѓувреме московскиот аеродром „Домодедово“ соопшти веќе го затворил секторот за меѓународни летови.

Претходна статија

ФИЛИПЧЕ: ПОЧИНАТИТЕ ПАЦИЕНТИ СЕ НА 68 И 70 ГОДИНИ

Следна статија

И ВО МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЗАПОЧНЕ ТЕРАПИЈА НА ЗАРАЗЕНИТЕ ПАЦИЕНТИ СО КРВНА ПЛАЗМА ОД ВЕЌЕ ОЗДРАВЕНИ ЛИЦА

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи