РУСКА РОК ГРУПА ЈА УКРАДЕ „БОЖЕ ЧУВАЈ ЈА ОД ЗЛО“ НА ТОШЕ

//

Една од најпознатите и најстари руски рок групи Земљане ја украла музиката од песната на Тоше Проески „Боже чувај ја од зло“. Како автор на музиката е наведен Владимир Трушин, а во суштина автор на музиката на овој голем хит на нашата најголема ѕвезда е композиторот Миро Буљан од Хрватска, а автор на текстот е Антонија Шола.

Претходна статија

ВО ДОМОТ НА СТРУЖАНЕЦ ПОЛИЦИЈАТА ОТКРИ ОРУЖЈЕ И АЛАТИ ЗА ОБИВАЊЕ ВРАТИ

Следна статија

НЕМА ДА ИМА ЛИДЕРСКА СРЕДБА: ЗАЕВ НЕ ПРИФАЌА УЛТИМАТУМИ

Најново од Вести