РУСТЕМИ: НЕ ЧУВСТВУВАВ ВЛИЈАНИЕ ОД ЈАНЕВА ЗА ИСКАЗОТ ЗА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ”

//

Обвинителот од СЈО Бурим Рустеми по исказот даден во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, изјави дека немал притисоци за тоа што да каже пред обвинителката Русковска.

„Јас дојдов и дадов изјава во својство на сведок за „Рекет” во врска со истрагата за „Поштенска банка” која ја води Обвинителството. Ја кажав вистината, ги дадов сите информации. Верувам дека мојот исказ ќе даде придонес за развој на истрагата”, рече Рустеми по завршување на распитот во ОЈО за случајот „Рекет”, јавува А1он.

Рустеми додаде дека доколку чувствувалн било какво влијание од Јанева за неговото сведочење за „Рекет”, тој ќе го пријавел тоа.Претходна статија

МИЦКОСКИ НЕ ПОВИКА НА ПРОТЕСТИ ПОБАРА ТРПЕНИЕ И ВЕТИ ДЕКА НЕМА ДА АМНЕСТИРА НИКОЈ КОЈ НАПРАВИЛ КРИМИНАЛ БЕЗ РАЗЛИКА НА ПАРТИСКАТА ПРИПАДНОСТ

Следна статија

ИЗМЕНЕТ ВОЗЕН РЕД НА АВТОБУСКИТЕ ЛИНИИ 19 И 20

Најново од Вести