САМСОНЕНКО ГО НАПУШТА ФК ВАРДАР-ГОЛЕМ БУГАРСКИ КОНЗОРЦИУМ ЌЕ ЈА ПРЕЗЕМЕ УПРАВАТА ВО КЛУБОТ?

//

Како што објавија некои спортски сајтови, Сергеј Самсоненко ќе го напушти најтрофејниот македонски фудбалски клуб ФК Вардар. Од добро запознати извори, нашиот портал доби информација дека рускиот милионер ќе биде наследен од голем бугарски конзорциум, што е подготвен да го спонзорира ФК Вардар на неодредено време. Информацијата што ја добивме се уште не е официјално потврдена. Нашиот извор исто така ни кажа дека за директор на ФК Вардар се очекува да биде назначен поранешен играч на Вардар, кој исто така направил солидна кариера во соседна Бугарија каде што ги бранел боите на еден од најпознатите фудбалски клубови.

Претходна статија

П. КОЛЕВ: ДОСТА ГИ ВАЛКАВТЕ СВЕТИТЕ ЧЕТИРИ БУКВИ!

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: KОМПАНИИ НА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ И ФУНКЦИОНЕРИ ОД ВЛАСТА ДОБИВААТ ГРАНТОВИ ОД СТОТИЦИ ИЛЈАДИ ЕВРА, ДОДЕКА ЗАЕВ ГИ РАСПРОДАВА НАЦИОНАЛНИТЕ ИНТЕРЕСИ

Најново од Вести