СДСМ предлага намалување на патните трошоци за пратениците

//

Пратеничката група на СДСМ поднесе инцијатива за намалување на патните трошоци на пратениците, информираше координаторот Томислав Тунтев на денешниот брифинг со новинарите. Како што рече Тунтев, со нивната иницијатива се предлага патните трошоци од 30% од цената на изминат литар бензин, да се намали на 15%. За таа цел, потребно е менување на законот за плати на именувани функционери и законот за пратеници… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Димитров се сретна со Жан-Кристоф Белиард, заменик генерален секретар на Службата за надворешни работи при ЕУ (EEAS)

Следна статија

IN MEMORIAM: Почина Мирослав Стојановиќ – Шуки, академски сликар и мултимедијален уметник

Најново од Вести