СЕ ЗАТВОРА ЗАВОДОТ ВО КОЗЛЕ, 8 МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА И ДВАЈЦА ПАЦИЕНТИ ИМААТ КОРОНА ВИРУС

//

Министерот за здравство Венко Филипче на попладневната прес конференција информираше дека Заводот во Козле ќе биде затворен во наредниот период, откако 8 медицински лица и двајца пациенти биле позитивни на корона вирус.

-Во однос на Институтот за физикална медицина. 46 вработени и 6 пациенти се тестирани. Позитивни се 8 медицински лица и двајца пацинети. Тестирани се уште 16 пациети. Во следниот период Заводот во Козле нема да работи, пациентите ќе се упатуваат во 8 Септември, рече Филипче.

Претходна статија

ШЕКЕРИНСКА СО ПОРАКА ВО НОРФОЛК: ОД ДЕНЕС СЕ ВЕЕ И НАШЕТО ЗНАМЕ ВО НАТО, ЗАЕДНО СМЕ ПОСИЛНИ

Следна статија

(ВИДЕО) СТОЧАРИТЕ ОД ПЕХЧЕВСКО НЕГРЕВО ВО ОЧАЈ

Најново од Вести